Difference between revisions of "Nederland/bijeenkomsten/bestuur-41"

From OSGeo
Jump to navigation Jump to search
Line 11: Line 11:
  
 
== 1. verslag vorige keer ==
 
== 1. verslag vorige keer ==
[[Nederland/bijeenkomsten/bestuur-40]] verslag.  
+
 
 +
Zie: [[Nederland/bijeenkomsten/bestuur-40]].  
 
Verslag is goedgekeurd, naar aanleiding van  wordt nog opgemerkt:
 
Verslag is goedgekeurd, naar aanleiding van  wordt nog opgemerkt:
 
* Banners: moet er nog 1 banner bij?  Niet nu, kan altijd nog.
 
* Banners: moet er nog 1 banner bij?  Niet nu, kan altijd nog.
 
* Wat betreft banners an andere 'hardware": we gaan in een bestandje op de GDrive bijhouden wat waar is ('''AP Just''') . Stand van zaken nu: Spandoek bij Just, Banner bij Paolo ;  Just heeft nog boekenbonnen + oorkonde en shirt Marc.
 
* Wat betreft banners an andere 'hardware": we gaan in een bestandje op de GDrive bijhouden wat waar is ('''AP Just''') . Stand van zaken nu: Spandoek bij Just, Banner bij Paolo ;  Just heeft nog boekenbonnen + oorkonde en shirt Marc.
  
== 2. TODO lijst
+
== 2. TODO lijst ==
verslag NJ-borrel (met presentaties die Barend op de Google Drive heeft gezet) (JvdB) => staat op site/verslagen
+
TODO lijst is bijgewerkt: [[Nederlands/TODO]]
Kort verslag FOSS4G.NL op OSGeo.nl website (PvB) => blijft als AP PvB
 
vraagt Gert-Jan OSGEO emails en zet ze op GDrive (JvdB) => WEG
 
FOSS4G NL 2018 - nagaan (bij Erik/Leon) wie er hiervoor benaderd kunnen worden (JvdB) => blijft
 
Verslag FOSS4G EU 2017 op OSGeo.nl website plaatsen (JvdB) => WEG
 
Geo4All: contact met ISRIC, evt Talk op GeoBuzz? => WEG
 
PvB neemt contact op met Marian over talk Geo4all op foss4g.nl (?) (PvB). => blijft
 
 
 
nieuw:
 
bijhouden op drive wat waar is (AP Just)
 
GRASS pagina naar verslag omzetten (AP PvB)
 
  
== 3. OSGEO.nl dag
+
== 3. OSGEO.nl dag ==
als geheel vonden we het wel aardig, maar iets te weinig impact voor de er in gestoken moeite (Geobuzz heeft meer aan ons dan wij aan GeoBuzz). Energie beter in foss4g.nl dag steken. Wellicht iets in andere vorm)
 
Paolo gaat weg 16:45
 
  
== 4. NJ Borrel
+
Als geheel vonden we het wel geslaagd, opkomst vooral in de morgen heel behoorlijk. Maa al met al lijkt het toch een vent waar iets te weinig impact voor osgeo.nl aan zit,  vergeleken met de er in gestoken moeite. "Geobuzz heeft meer aan ons dan wij aan GeoBuzz". Het algemene gevoel is dat we onze energie beter in de foss4g.nl dag kunnen steken. Wellicht dan op Geobuzz iets anders (geen hele dag praatjes), dus andere insteek kiezen, waar we minder tijd in hoeven steken en toch de "niet-incrowd" op Geobuzz iets kunnen leren over OSGEO. Eerste ideeën waren: een un-conference, een evangelisatie-uurtje, een hackaton... Wordt vervolgd.
alles staat gepland. JvdB stuurt nog email. Barend kan niet, Paolo en Just wel.
+
(Paolo gaat weg 16:45)
  
== 5. QGIS dag
+
== 4. Nieuwjaars Borrel ==
Erik M doet dat, wij willen het toch een beetje onder onze hoede nemen. Op meetup en agenda zetten. Overleg met  Erik: AP JvdB
+
[[https://www.meetup.com/OSGeoNL/events/245501440/]]
 +
Alles staat weer gepland, zondag 14 januari in cafe Dudok, Hilversum (bovenzaal). JvdB stuurt nog email (staat al op Meetup). Barend kan niet, Paolo en Just wel. Raymond Nijssen wil ook aantal 510-mensen (Rode Kruis mappers) uitnodigen.  
  
== 6. QGIS gg nl
+
== 5. QGIS Gebruikers Nederland: Dag en Gebruikersgroep==
Overleg met Richard D over hoe dat gaat/werkt. Wij bieden alle facilteiten. AP BK
+
[[https://www.eventbrite.nl/e/tickets-qgis-gebruikersdag-39826426915?aff=es2]]
 +
Erik Meerburg organiseert deze dag op  wo 31 januari 2018 (12:00 – 17:00) in Delft. Wij willen hetook  een beetje onder onze hoede nemen. Dus bv op meetup en agenda zetten. Just zal daarover overleg met Erik gaan voeren.
  
== 7. Bestuurszaken
+
Daarnaast is er ook de intentie een "officiele" gebruikersgroep Nederland op te richten. Wij willen dat ook faciliteren (à la GeoNetwork gebruikersgroep, dus webruimte, ondersteuning, financiele back-up e.d.). Barend zal daar in overleg over gaan, in eerste instantie met Richard Duivenvoorde.
ik maak verslag en stuur naar PvB en JvdB, ter ondertekening op NJ-borrel
 
  
== 8. Rondvraag
+
== 7. Bestuurszaken ==
 +
Er moet na het eind van het jaar ook weer een verslag over de financien van de stichting worden opgemaakt. Barend zal dat maken, en naar PvB en JvdB sturen, die het dan op de Nieuwjaarsborrel kunnen ondertekenen (mits ze het er mee eens zijn, natuurlijk ;-)
  
klaar om 17:00
+
== 8. Rondvraag ==
 +
Geen vragen, afsluiting om 17:00. Volgende vergadering in principe op 12 Januari (20:15)

Revision as of 08:35, 13 December 2017

OSGeo.nl - Bestuursvergadering #41

Datum: woensdag 13 dec 2017

Tijd: 16:00 - 17:00

Plaats/Medium: Google Hangout, link: https://hangouts.google.com/call/wz4ef5sigfezljugayp5fdv35ye

Aanwezig: Paulo van Breugel (PvB tot 16:45), Just van den Broecke (JvdB - voorzitter), Barend Köbben (BK, verslag)


1. verslag vorige keer

Zie: Nederland/bijeenkomsten/bestuur-40. Verslag is goedgekeurd, naar aanleiding van wordt nog opgemerkt:

  • Banners: moet er nog 1 banner bij? Niet nu, kan altijd nog.
  • Wat betreft banners an andere 'hardware": we gaan in een bestandje op de GDrive bijhouden wat waar is (AP Just) . Stand van zaken nu: Spandoek bij Just, Banner bij Paolo ; Just heeft nog boekenbonnen + oorkonde en shirt Marc.

2. TODO lijst

TODO lijst is bijgewerkt: Nederlands/TODO

3. OSGEO.nl dag

Als geheel vonden we het wel geslaagd, opkomst vooral in de morgen heel behoorlijk. Maa al met al lijkt het toch een vent waar iets te weinig impact voor osgeo.nl aan zit, vergeleken met de er in gestoken moeite. "Geobuzz heeft meer aan ons dan wij aan GeoBuzz". Het algemene gevoel is dat we onze energie beter in de foss4g.nl dag kunnen steken. Wellicht dan op Geobuzz iets anders (geen hele dag praatjes), dus andere insteek kiezen, waar we minder tijd in hoeven steken en toch de "niet-incrowd" op Geobuzz iets kunnen leren over OSGEO. Eerste ideeën waren: een un-conference, een evangelisatie-uurtje, een hackaton... Wordt vervolgd. (Paolo gaat weg 16:45)

4. Nieuwjaars Borrel

[[1]] Alles staat weer gepland, zondag 14 januari in cafe Dudok, Hilversum (bovenzaal). JvdB stuurt nog email (staat al op Meetup). Barend kan niet, Paolo en Just wel. Raymond Nijssen wil ook aantal 510-mensen (Rode Kruis mappers) uitnodigen.

5. QGIS Gebruikers Nederland: Dag en Gebruikersgroep

[[2]] Erik Meerburg organiseert deze dag op wo 31 januari 2018 (12:00 – 17:00) in Delft. Wij willen hetook een beetje onder onze hoede nemen. Dus bv op meetup en agenda zetten. Just zal daarover overleg met Erik gaan voeren.

Daarnaast is er ook de intentie een "officiele" gebruikersgroep Nederland op te richten. Wij willen dat ook faciliteren (à la GeoNetwork gebruikersgroep, dus webruimte, ondersteuning, financiele back-up e.d.). Barend zal daar in overleg over gaan, in eerste instantie met Richard Duivenvoorde.

7. Bestuurszaken

Er moet na het eind van het jaar ook weer een verslag over de financien van de stichting worden opgemaakt. Barend zal dat maken, en naar PvB en JvdB sturen, die het dan op de Nieuwjaarsborrel kunnen ondertekenen (mits ze het er mee eens zijn, natuurlijk ;-)

8. Rondvraag

Geen vragen, afsluiting om 17:00. Volgende vergadering in principe op 12 Januari (20:15)